Komputery - Piaseczno

Kompleksowe
Usługi
Informatyczne
na terenie Piaseczna i okolic

Serwery Windows i Linux - instalacja i zarządzanie

Aktualności
2012-07-27 09:55:19
Nvidia planuje debiut kolejnych kart graficznych zbudowanych ...
2012-07-24 15:23:53
Microsoft opublikował w sieci wymagania sprzętowe, jakie musi ...
2012-07-24 15:13:41
Microsoft zawsze wyceniał najtańsze wersje swoich Windowsów na ...
2012-07-24 15:10:09
Microsoft podał do publicznej wiadomości wyniki finansowe ...
2011-12-12 13:15:17
Na rynek trafia coraz więcej tanich tabletów i ...

Wdrożenia Windows Server oraz Windows SBS

Jest to pakiet oprogramowania zwiększający produktywność i ułatwiający prace małym i średnim Firmom. W skład tego pakietu wchodzą m.in.:

  • Microsoft Windows Server 2008,
  • Środowisko domenowe i ActiveDirectory - zapewniają bezpieczną pracę grupową i centralizację większości usług administracyjnych w sieci komputerowej,
  • Windows Share Point - zestaw funkcjonalności usprawniających pracę zespołową, pozwala na udostępniania dokumentów i wymianę informacji w wewnętrznych sieciach firmowych (intranecie)
  • Exchange Server - pozwala na synchronizowanie poczty, kalendarzy, zadań, spotkań, kategorii ze wszystkich firmowych Outlook-ach.
  • Usługa udostępniania faksu - dzięki tej usłudze, SBS pozwala na odbieranie i wysyłanie faksów bezpośrednio na dowolny komputer w sieci lokalnej.
igm content

Serwery plików Windows i Linux

Serwery plików to usługi udostępniające zasoby sieciowe (dyskowe) danego komputera (serwera). Są one wyposażone w odpowiednie systemy operacyjne (Windows lub Linux), dzięki którym możemy zapewnić dostęp do naszych plików - zasobów.

Doskonałym przykładem może być serwer plików w biurze. Wówczas przechowujemy na nim współdzielone dokumenty, oraz prywatne obszary robocze z dostępem dla wybranej grupy użytkowników.

Taka centralizacja dokument ów to nie tylko optymalizacja pracy grupowej ale również bezpieczeństwo gromadzonych danych. Serwer posiada znacznie lepsze zabezpieczenia zarówno przed wirusami jak i potencjalną próbą „włamania” do komputera. Dodatkową bardzo dużą korzyścią jest możliwość tworzenia automatycznych kopii bezpieczeństwa wszystkich naszych najważniejszych danych.

Powrót...Powrót